BIO

Narodil jsem se v roce 1976. Už od dětství jsem hodně kreslil a zajímal se o obrazy. Rovněž už jako dítě jsem obdivoval všelijaké díla na tělech kriminálníků. Zdáli se mi něčím vyjímeční, odlišení od společnosti, vyřazení ze života....

Svoje první tetování jsem si pořídil již v patnácti letech, coby mladý skinhead. A tím se u mne probudil mnohem hlubší zájem o tohle umění. Obklopen lidmi, kteří byli potetovaní, jako něco co je spojovalo. Obdiv i zatracení. Tetování je tedy pro mne mnohém víc, než způsob obživy. Je to výraz osobnosti, mnohdy i silné přátelství, náležitost ke skupině, projev svobody.

V roce 1998 jsem byl bez práce a Robin z Terror Tattoo mi dal nabídku pracovat v jeho studiu. Nebylo nad čím dlouze přemýšlet. Ze začátku jsem se spíše staral o zákazníky a celkově dělal spíše pomocnou práci. Hlavně se seznamoval s technikou této práce, se základy hygieny a vším, co k této práci patří. Zhruba po roce jsem vyzkoušel provést svoje první tetování. Ještě dnes si s úsměvem vzpomenu na ten pocit, kdy jehla vedená mojí rukou poprvé protrhla cizí kůži...Samozřejmě jsem procestoval i několik tetovacích festivalů a koukal pod ruce velmi slavných tatérů.

Tohle byla asi nejlepší škola tetování, které se vám může dostat. Za ta léta jsem si nejvíce oblíbil černobílé tetování portrétů a postav. Mám rád, ale i motivy z asijské mytologie a třeba i old school. Velmi rád mám i volnou ruku, kdy zákazník nechá vše na moji fantazii. V podstatě se nebráním žádnému stylu a čím složitější motiv, tím pro mne větší výzva. Kromě práce mezi moje záliby patří kreslení, čtení knih, posilovna a sport celkově. Do roku 2005 jsem pracoval v již zmíněném Terror Tattoo, kde jsem se naučil mnohému.

Za možnost pracovat zde budu asi navždy vděčný. Nicméně jsem se rozhodl zkusit otevřít vlastní studio Martin´s Tattoo Art na jehož stránkách se právě nacházíte. Srdečně vás tady vítám a rád vás uvidím i přímo ve studiu.

Tak a je tu konečně pár novinek. Ono už to vypadalo, že je vše nudné a fadní. Kdepak, čas utíka a věci kolem se mění. Začnu tedy od začatku....
Někdy v polovině léta 2007 se mi přitrefí nabídka, jestli nechci zajet na týden do Baden- Baden v Německu, tetovat místní motorkářský klub Gremium. Léto, nuda a tak proč se někam nepodívat. Po týdnu se domluvíme na častější návštěvy v místním klubu. Nakonec každý měsíc sedám do letadla a na pár dní odletám směr Hangar 7. Po necelém roce už studio získává značnou popularitu a tak jsem zas poznal spousty nových lidí. Tohle je zároveň důvod proč se mi občas nemůžete dovolat, proč nejsem k zastižení ve studiu. Omlouvám se.
A zákonitě se stalo i to, že jsem díky vlastní nepřítomnosti musel změnit prostory a najit vhodnější a větší . No a časem přibudou i další novinky. Zatím ale nebudu předbíhat čas....

 

 

17637101 10209614244528713 4240583020251509248 o

 

Martin´s Tattoo Art

Srdečně vás tady vítám a rád vás uvidím i přímo ve studiu.

facebookic

Poslední z galerie